Menu 0

  1802 yılında, Fransa tarihinin en çalkantılı günlerinde, dünyaya geldi büyük Fransız şair ve yazarı Victor Hugo ''Sefiller''i 19.yüzyılın en tanınmış ve sevilmiş klasik yapıtlarının başında gelir. ''Sefiller''i 1851'de fransa topraklarını terk ederek yirmi yıllık gönüllü bir sürgünü geçireceği Channel adalarında yazmıştır.
  Duyarlı ve haksızlıklara her durumda karşı çıkan bir yazardır. Barış, özgürlük ve toplumsal adaletin gerçekleşeceğine olan inancıyla, insanlığa güven aşılayan Hugo tüm değerleri dünya edebiyatının başyapıtlarından sayılan bu eseri ile vurgulamıştır. Güçlü anlatım, sevinç ve acıları ifade etmedeki sadelik ve sıcaklığıyla edindiği seçkin yeri de sonuna dek hak etmektedir.
  19. yüzyıl Paris'inden insan manzaraları; ''Sefiller.'' Romanın kahramanları; kürek mahkumu Jean Valjean ve polis müfettişi Javert arasında sürüp giden bir kovalamacanın hikayesi üzerine kuruludur. Hugo bu romanıyla çağının sanatçılarını derinden etkilemiş; yaşadığı yüzyıla damgasını vuran belli başlı sorunları, halkın özgürlük tutkusunu değişik bir biçim ve şiirsel bir biçimle dile getirmiştir.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786059645775
  Yayın Tarihi :2020-01-03
  Yayın Dili :Türkçe
  Orjinal Adı :Sefiller
  Sayfa Sayısı :400
  Kapak :Karton
  Kağıt :2.Hamur
  Boyut :14 X 21
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Victor Hugo
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler