Menu 0

  Sherlock Holmes, dünya edebiyatının en tanınan başkahramanlarından biridir. Bir düşünün, Anglosakson kültüründen gelen neredeyse her şeyi yoz burjuva edebiyatı olarak niteleyen Sovyetler Birliği’nde TV uyarlamaları yapılacak denli seviliyordu.

  Holmes’u sevmeyen tek kişi yazarıdır denebilir. Arthur Conan Doyle ile Sherlock Holmes arasında, edebiyat tarihinde az rastlanır bir ilişki vardır: Kahramanı her okuyucu tanırken, yazar geride kalmış, neredeyse kendi yarattığı kahramanın ağırlığı altında ezilmiştir. Belki bu nedenle, garantili gelir kapısını kapatma uğruna kendi kahramanını öldürmeyi göze alan bir yazardır Doyle.

  Cem Yayınevi’nin geleneksel ajandası, bu yıl dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes üzerine kuruldu. Yayınevimiz, Arthur Conan Doyle’un yazdığı özgün kanonu, yayınlandığı biçimiyle okuyucuya sunmanın yanında, bu ajandayla da Sherlock Holmes’a bir selam gönderiyor. Tüm polisiye kültürüne biçim veren bu namlı dedektif, can dostu ve vakanüvisi Dr. Watson ile birlikte, daha nice kuşağa keyif vermek üzere her daim hazır.

  Devamı
  Format :Kitap
  Barkod :9786257163552
  Yayın Tarihi :2022-12-02
  Yayın Dili :Türkçe
  Orjinal Adı :2023 Sherlock Holmes Kitap Ajandası
  Baskı Sayısı :1.Baskı
  Sayfa Sayısı :240
  Kapak :Karton
  Kağıt :Kitap Kağıdı
  Boyut :105 X 150
  Emeği Geçenler :
  Yazar   : Kolektif
  Yazarın Diğer Eserleri
  İlgili Eserler